24 dhjetor 2008

Serie A- java e 17-të, formacioni më i mirë

Në javën e shtatëmbëdhjetë në Serie A, Interi dhe Juventusi shënuan fitore si mysafirë, Milani deklasoi Udinesen, ndërsa Roma pësoi humbje nga Catania.
Formacioni më i mirë (3-4-3):

Portier: Sebastien Frey (Fiorentina)

Mbrojtës: Maicon (Inter), Nicola Legrottaglie (Juventus), Emilson Cribari (Lazio)

Mesfushorë: Houssine Kharja (Siena), Davide Baiocco (Catania), Felipe Melo (Fiorentina), Kaka (Milan)

Sulmues: Alexandre Pato (Milan), Amauri (Juventus), Takayuki Morimoto (Catania)