19 dhjetor 2008

Dëmtohet Iaquinta, në dyshim kundër Atalantës

Vincenzo Iaquinta është në dyshim për transfertën që Juventusi do të luajë në Bergamo kundër Atalantës. Sulmuesi është dëmtuar gjatë stërvitjes dhe ka ndierë dhimbje në kofshën e djathtë. Ka probleme edhe për Camoranesin, i cili është dëmtuar në kaviljen e djathtë, por që gjithsesi do të kthehet në 2009 pas dëmtimit të shpatull. Ndërsa Salihamidzic është dëmtuar në fytyrë, pasi ka marrë një goditje në hundë. Për Nedved nuk do të ketë asnjë mundësi për t’u rekuperuar, që së bashku me Grygeran janë stërvitur në palestër. Lajme të mira për Ranierin kanë ardhur vetëm nga Marchisio, i cili ka kaluar temperaturën e tij dhe është duke u stërvitur rregullisht. Por, lajmi më i mirë ka ardhur nga Buffon, i cili është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës. Gjithsesi portieri do të fillojë punën e plotë vetëm pas krishlindjeve në mënyrë për t’u rikuperuar plotësisht.