25 dhjetor 2008

Del Piero etiketon Giovincon si pasardhës

Kapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero, e ka etiketuar të riun Giovinco si pasuesin e tij tek bardhezinjtë.
“Pas pesë vjetësh unë nuk do jem më, por Giovinco do më zëvendësojë”, ka thënë, Alessandro Del Piero.Kapiteni ka thënë po ashtu se në të ardhmen e Juventusit do jenë edhe elementë të tjerë si, Marchisio dhe De Ceglie.Duke folur për kampionatin italian, Del Piero e pranon se Interi ka qenë më i mirë në ndeshjen mes nerazurëve dhe biankonerëve.