25 dhjetor 2008

Cannavaro: Del Piero lojtari më i mirë i vitit

Mbrojtësi italian i Real Madridit, Fabio Cannavaro, i ka lavdëruar dy ish-bashkëlojtarët e tij, Alessandro Del Piero dhe Zlatan Ibrahimovic.
“Unë çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2008 do t’ia ndaja padyshim Alessandro Del Pieros. Ai ka dëshmuar se pavarësisht moshës 34-vjeçare, është njëri nga lojtarët më të mirë në botë. Alex është një punëtor i madh dhe është një njeri shumë modest”. “Viti 2009 mund të jetë viti i Zlatan Ibrahimovic. Ai është një person i veçantë dhe një mik i mirë. Ai është një lojtar jashtëzakonshëm dhe shpresoj se do të ketë një vit të mbarë para vetes”, ka thënë kapiteni i Italisë.