16 dhjetor 2008

Serie A: Formacioni më i mirë i javës së 16-të

Këtë javë u zhvillua superderbi ndërmjet Juventusit dhe Milanit, të cilin e fitoi Zonja e Vjetër ne rezultat 4-2. Interi me rezultat të njëjtë e mposhti Chievon, derisa fitore shënuan edhe Roma, Fiorentina, Palermo dhe Sampdoria.

Njëmbëdhjetë më të mirët (3-4-3):

Portier: Antonio Mirante (Sampdoria)

Mbrojtës: Maicon (Inter), Mobido Diakite (Lazio), Paolo De Ceglie (Juventus)

Mesfushorë: Dejan Stankovic (Inter), Claudio Marchisio (Juventus), Walter Gargano (Napoli), Antonio Di Natale (Udinese)

Sulmues: Marco Di Vaio (Bologna), Amauri (Juventus), Zlatan Ibrahimovic (Inter)