18 mars 2010

Zaccheroni: Interi ruan futbollin italian

Trajneri i Juventusit, Alberto Zaccheroni, ka lavdëruar Interin pas fitoren ndaj Chelseat në Ligën e Kampionëve.

“Ishte një fitore e madhe për futbollin italian, jo vetëm sepse kjo e çon Serie A në tetëshen e fundit dhe e mban sportin tonë në nivel ndërkombëtar, por po ashtu me mënyrën se si e ka arritur”, ka thënë Zaccheroni.

Juventusi sonte do të udhëtojë në fushë të Fulham në kuadër të Europa League duke pasur avantazh 3-1 nga ndeshja e parë.