17 mars 2010

Te Ftuarit per sfiden: FULHAM vs JUVENTUS


Juventus ka udhetuar drejt stadiumit CRAVEN COTTAGE ne Londer, per ta mbojtur rezultatin e fituar nga ndeshja e pare me rezultat 3-1, me golat e shenuar nga Legrotaglie, Zebia dhe Trezegue..
Trejneri Alberto Zaceroni drejt Londres ka udhetuar me mungesa te shumta, po saqerisht pa dyshen e portes Buffon dhe Maninger, ne listen e te munguarve jane edhe Caseres, Chiellini, Amauri, Giovinco - te lenduar, kurse i suspenduar per kartona eshte vetem Legrotaglie jo siq e kan cekur mediat edhe Filipe Melo, icili gjindet ne listen e te ftuarve te Zaceronit..

LISTA E TE FTUARIT PER TAKIMIN Fulham - Juventus

4 Felipe Melo
5 Cannavaro
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
12 Chimenti
15 Zebina
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
21 Grygera
22 Sissoko
26 Candreva
28 Diego
29 De Ceglie
39 Marrone
41 Pinsoglio
45 Bonassi

FORMACIONI I MUNDSHEM:

PORTJER: Pinsoglio ose Chimenti

MBROJTJE: Salihamidzic ose Grygera, Cannavaro, Zebina, Groso

MESFUSHORET: Camoranesi ose Candreva, Felipe Melo, Marchisio

DIEGO - Me i avansuar

SULMUESIT: Trezeguet dhe Del Piero