12 mars 2010

Legrottaglie thote se Italia duhet te jete krenare per Juventusin

Mbrojtesi i Juventusit Nicola Legrotaglie ka thene se ai deshiron te fitoj Europa Leaguen kete stinor.

Per 33 vjecarin, Futbolli Italian duhet te jene krenar me Juventusin ne Evrope pas paraqitjeve te mira qe po bejne ne kontinent.

"Ne kemi nje rast te mire qe te marrim trofeun ne shtepi," deklaroi Italiani per Tuttosport. "Italia duhet te jete krenare me ne me keto paraqitjet tona ne Evrope."

"Nese do te fitojme Europa Leagune, do te ishte nje gje shume e bukur. Pasi qe fituam Serie B arritem ne poziten e trete dhe te dyte ne kampionat dhe tani qe te jemi9 ne krye te evropes do te ishte dicka shume e bukur. Ne duhet te besojme tek vetevetja deri ne fund."

"Qellimi yne tash eshte qe te shkelqejme ne Londor. Nuk eshte lehte qe te luajme cdo tre dite, por ne jemi duke u rritur pra po na kthehen lojtaret dhe kjo na ndihmon shume." konkludoi Ai.