24 nëntor 2011

Arsenal: 45 milion euro për Gotze dhe Subotiç


Arsenali është duke planifikuar blerjen e dy talenteve të Borusia Dortmund, Neven Subotiç dhe Mario Gotze. Ky i fundit është kërkuar nga "Gunners" edhe verën e kaluar.

Lajmi jepet nga mediat britanike, sipas të cilave Venger kërkon blerjen e Subotiç (23 vjeç) dhe Gotzes (19 vjeç). Transferimi i dy lojtarëve, do t’i kushtojë Arsenalit jo më pak se 45 milionë euro.