08 prill 2011

Shalke ofron Huntelaar për Felipe Melo


Kthehet në modë Klaas-Jan Huntelaar, 28 vjecar sulmues i Shalke 04 dhe i kombëtares hollandeze, i cili ka qenë ndjekur edhe më përpara nga Juventus.

Në fund të sezonit “gjuetari” mund të lërë Veltins-Arena dhe duket se ka patur bisedme mes klubeve gjatë ardhjes për ndeshjen kundër Interit. Duket se Shalke 04 ka propozuar shëmbimin e Huntelaar me Felipe Melo.

Kjo ofertë bëhet e ditur nga calciomercato.com por Juventusi duket se nuk do ta pranojë këtë ofertë duke qenë se beson tek dyshja Quagliarella- Matri vitin tjetër. /fcjuventus-news/