09 prill 2011

Paratici monitoron 2 lojtarë të Portos


U mbyll një javë triumfuese për skuadrat portugeze në Europa League, ku 3 skuadrat luzitane fituan.
Është më se e mundshme që të shikojmë 3 skuadra portugeze në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në Europë.

Juventusi ka hedhur grepat në Portugali dhe po monitoron lojtarë të ndryshëm. Fabio Paratici po monitoronte ndeshjen Porto- Spartak Moska. Në vecanti po ndiqeshin Falcao dhe Varela. Spektakli i dhuruar nga ajo ndeshje duket se e ka bindur Paratici-n.

Këto lojtarë, së bashku me Maicon, Reges dhe vetë trajneri Villas Boas. Juventusi qëndron në dritare duke pritur mundësinë për të shfrytëzuar alternativat. /FcJuventus-News/