10 prill 2011

Nga Gjermani: “Edhe Juventus kërkon Guardiola”

Këto ditë emri i Pep Guardiola qarkullon bujshëm në Itali si një hipotezë e mundshme e drejtimit të ndonjë skuadre të madhe italiane. Tekniku italian flitej se do të ishte zëvëndësuesi i Leonardo tek Inter, por këto ditë po shfaqen hipoteza të reja.

Sipas 4-4-2.com teknikun katalan e kërkon edhe Juventus, e cila kërkon të inaugurojë stadiumin e ri me një trajner të ri dhe fitues si Guardiola dhe për të nisur një cikël të ri fitues si ai i para Calciopoli. /fcJuventus-news/