13 prill 2011

Nedved - Juve duhet t’i marr Van Gaalin dhe Ibren

Ish-futbollisti i njohur i Juventusit dhe kombëtares së Çekisë, Pavel Nedved e ka porositur presidentin e Juves, Andrea Agnelli që të mendoj për angazhimin e holandezit Louis van Gaal në krye të shtabit teknik për sezonin e ardhshëm, si dhe rikthimin e sulmuesit suedez, Zlatan Ibrahimovic.

Van Gaal edhe pse është shkarkuar nga Bayern Munchen javën e kaluar, mbetet në mesin e trajnerëve më të vlerësuar në Evropë. Ndërkohe sulmuesi suedez është si huazim të Milani deri në qershor.
/JUVENEWS.TK/