13 prill 2011

Lippi: Buffon meriton respekt


Marcelo Lippi ish trajneri i Juventusit është shprehur: "Buffon? Shpresoj se nuk do ta leshoj Juventusin, sepse kjo skuadër ka nevojë për lojtarë kampion dhe Buffon ështe një lojtar i madh dhe për këtë meriton respekt."

I pyetur për gjendjen momentale të Juves Lippi është shprehur:

"Juventusi duhet të provoj ta siguroj një vend në katërshe, nuk do të jetë e lehtë sepse 6 pikë nuk janë pak, dhe për këtë duhet të bëjnë përpjekje maksimale që t'i fitojnë keto gjatë lojës se mbetura."
/JUVENEWS.TK/