14 prill 2011

Agjenti i Iaquinta: “Vincenzo do të repektojë kontratën”


“Vincenzo është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Juves, dhe nëse në këtë moment nuk po jep kontributin e tij, kjo ndodh sepse nuk mundet, jo sepse nuk do.

Juventus ishte plot me dëmtime këtë vit. Tani duhet të mendojmë që të luajmë mirë në fund të sezonit. Roma, Udinese, Tottenham janë iluzione të kota. Vincenzo është i përqëndruar tek rekuperimi i tij për të qenë në formë sezonin e ardhshëm.

Ai ka një kontratë me Juven dhe ka ndërmend që ta respektojë”- kështu shpfehet për mikrofonat e calciomercato.it Andrea D’Amico. /fcjuventus-news/