10 prill 2011

Agjenti i Aquilani: “Aquilani nuk do të shkojë tek Roma. Së shpejti nisin bisedimet me Liverpool”


Agjenti i Alberto Aquilani, Franco Zavaglia foli Radio Power Station dhe sqaroi pozicionin e të asistuarit të tij, që në orët e fundit po flitej për një kalim të Juves:

“Blerjen e tij do ta diskutojnë Liverpool dhe Juventus mes tyre. Kam dëgjuar të flitet për një kalim të tij tek Roma, por nuk besoj se do të realizohet. Aquilani dëshiron të qëndrojë në Torino dhe Juventus do të bëjë cmos për ta mbajtur”. /fcjuventus-news/