03 mars 2011

Silva: Do të jetë vështirë ndaj Juves

Thiago Silva kërkon që Milani të vazhdojë luftën për Scudetto dhe këtë mbrojtësi brazilian kërkon ta bëjë ndaj Juventusit me impenjim të jashtëzakonshëm të ekipit të tij.

“Juventusi është ekip i madh, unë nuk e di pse ata po kanë vështirësi”.

“Ata kanë ekip të mirë dhe për ne do të jetë ndeshje e vështirë. Ne duhet të jemi të kujdesshëm”, theksoi Thiago Silva.

Milani do të ndeshet me Juventusin të shtunën mbrëma me fillim nga ora 20:45 në Olimpico të Torinos.
/JUVENEWS.TK/