04 mars 2011

Serie A: Milani vështir ndaj Juves

Kryesuesit e Seria A, Milan kanë shumë punë të vështirë në ketë fundjavë pasi i shkojnë skuadrës së Juventusit ku vështir do të jetë të merren pikët e plota. Milano ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit në Torino (0-3) ku shënues ishin Nesta dhe Ronaldinho më dy gola.

Milani në ndeshjen e fundit mposhti Napolin (0-3), kurse Juventusi ka pësuar në fushë të vetë nga Bologna (0-2). Ndërkohë Roma sonte i shkon Lecce ku si synim e ka fitoren, por Lecce ketë sezon nuk ka treguar shumë respekt për skuadrat që e vizitojnë.

Java e 28-të

Më 4 mars takohen:

20:45 Lecce-AS Roma

Më 5 mars takohen:

20:45 Juventus-AC Milan

Më 6 mars takohen:

12:30 Sampdoria-Cesena
15:00 Bologna-Cagliari
15:00 Chievo -Parma
15:00 Fiorentina-Catania
15:00 Inter Milan-Genoa
15:00 Napoli-Brescia
15:00 Udinese-Bari
20:45 Lazio-Palermo

/JUVENEWS.TK/