03 mars 2011

Rubin Kazan planifikon ofertë për Buffon

Rubin Kazan do ta testojë rezistencën e Juventusit duke bërë një ofertë të bujshme për portierin Gianluigi Buffon.

Mediat italiane shkruajnë se kampionët e Rusisë planifikojnë harxhime të mëdha dhe tashmë kanë bërë kontakte me Real Madridin për Kaka.

Po ashtu në listë është edhe portieri i kombëtares italiane, Buffon. Rubin Kazan raportohet se bëjnë gati ofertë në vlerën e 20 milionë eurove për italianin.
/JUVENEWS.TK/