16 mars 2011

Përfaqësuesja e Kosovës-Bursaspor, zhvillohet më 27 mars

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll më 27 mars do të zhvilloj ndeshje miqësore më skuadrën kampione të Turqisë, Bursaspor.

Ketë lajm e kanë bërë të ditur drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) gjatë një takimi më gazetar të mërkurën në Prishtinë ku të pranishëm ishin edhe ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi dhe nënkryetari i skuadrës turke Mustafa Jenikardesh.

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Prishtinë në orën 15:00, kurse hyrja do të jetë falas.
/JUVENEWS.TK/