05 mars 2011

Matri: Festoj nëse shënoj ndaj Milanit

Sulmuesi i Juventusit, Alessandro Matri, ka thënë se ai nuk do të hezitojë për të festuar nëse arrin të shënojë ndaj Milanit.

“Unë absolutisht nuk pendohem pse iu bashkova Juventusit. Unë kam kaluar 12 vite në fanellën Rossonere dhe mu duk e çuditshme të luaj ndaj tyre, tani jo më. Nëse shënoj, definitivisht do të festoj”.

“Për momentin mendoj se sulmuesit më të mirë në botë janë Zlatan Ibrahimovic dhe Samuel Eto’o, por idoli im është Marco Van Basten. Tani te Milani kam frikë nga Boateng”, u shpreh Matri
/JUVENEWS.TK/