14 mars 2011

Luciano Moggi flet për situatën e Juventusit në Gold TV

Juve, të shkarkosh Del Nerin nuk hyn në punë. Ekipi nuk ka kualitet. Shpëtohet vetëm Del Piero.
Ndryshe nga herët e tjera skuadra bardhezi u shfaq me personalitet, por nuk arriti të fshehë limitet e saj strukturale. Një skuadër e cekuilibruar në mbrojtje dhe sulm, e cila jeton me shpikjet e Del Pieros, nga të cilat përfitoi Matri.

Kjo skuadër mund të luftojë vetëm për një vend në Europa League. Nuk do të shërbente largimi i Del Nerit. Me një skuadër të tillë kush do të ishte i aftë të bënte dicka? Po të shikoje kualitetet, ndeshja Cesena-Juventus dukej një ndeshje mes provincialesh. Po të mos penalizohej me 3 pikë, tashmë Bologna do të kishte pikë të njejta me Juven. /fcjuventus-news/