14 mars 2011

Khedira josh interesimin e Juventusit

Mesfushori gjerman i Real Madridit ka joshur interesimin e gjigantit italian, Juventus, me paraqitjet e mira gjatë sezonit 2010/2011, shkruan sportivja spanjolle Cadena Ser.

Zonja e Vjetër është e vendosur të sjellë përforcime të reja në mesfushë këtë verë dhe ata fillimisht kishin hedhur shikimin kah mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano.

Megjithatë, argjentinasi duket të jetë shumë i shtrenjtë për Juven, duke bërë që vëmendja e Biankonerëve të shkojë diku tjetër.

23-vjeçari Khedira filloi karrierën profesioniste me Stuttgart dhe iu bashkua gjigantit spanjoll gjatë verës së kaluar, ku është një prej shtyllave të ekipit këtë sezon.

Megjithatë Khedira po ashtu nuk do të jetë një transferim i lirë për Juventusin, pasi kontrata e tij me Madridin skadon në verën e vitit 2015.
/JUVENEWS.TK/