08 mars 2011

Juventus po e përcjell Elmander

Juventus po mendon ta angazhoj sulmuesin e Boltonit Johana Elmandera, dhe kanë dërguar njerz që ta vëzhgojn përsë afërti.

Elmeder ka refuzuar oferten njëvjeqare të ofruar nga Bolton, ai në fund të stinorit do të jetë futbollist i lirë.

Sipas "THE DAILY MIRROR" bëhet e ditur se Juventus me vëmendje po e përcjell situaten e Elmaderit me Boltonin dhe është i gatshëm që ta sjell në Torino me parametra zerro.

Elmander në Bolton ka luajtur si sulmues anësor, mirpo trejneri Owen Coyla në ndeshjet e fundit ka vendosur ta fut ne lojë si sulmues qëndror.

29 vjeqari mund ta përfundoj avanturen me Boltonin pasi që edhe vetë trejneri Owen Coyle ka deklaruar se ka alternativa të tjera sa i përket sulmuesve.
/JUVENEWS.TK/