16 mars 2011

Juventus ofron Melo për Schweinsteigera

Felipe Melo, në fund të stinorit mund të largohet nga Juventusi, për të janë të interesuar edhe shumë skuadra, një nga to është edhe Bayern Munchen, i cili është i interesuar për mesfushorin Biankoner.

Braziliani kushton 25 milion, por Juve është i gatshëm që ta liroj edhe për 18 milion, megjithatë në vend të tëhollave Juventus është i gatshëm të ofroj Melon në shkëmbimin me Bavarezin, Bastian Schweinsteiger.

Juventus edhe më heret kishte shprehur interesim për 27-vjeqarin, dhe ky shkëmbim do të ishte i pranueshëm nga drejtuesit Biankoner.

Juventus do ta ketë të vështirë ta përballojë konkurencen e Real Madridit pasi që skuadra e Morinhos ka shprehur interesim për mesfushorin Gjerman, Bastian Schweinsteiger.
/JUVENEWS.TK/