20 mars 2011

Juve: “Thirret Boniperti”

Melo nuk është i disponueshëm për ndeshjen kundër Brescia dhe kjo gjë detyron Del Nerin që të thërrasë lojtarë nga skuadra e të rinjëve.

Bëhet fjalë për nipin e të madhit Gianpiero Boniperti, Filippo për të cilin të gjithë projektojnë një të ardhme po aq të ndritur sa ajo e gjyshit të tij.

Kujtojmë se Gianpiero është golashënuesi i 2 më i mirë i historisë juventine, pas Del Pieros dhe aktualisht është President Nderi i Juventusit.

Filippo është thirrur edhe nga kombëtarja italiane e të rinjëve së bashku me Gianetti. /fcjuventus-news/