18 mars 2011

Juve:” Shopping në Madrid”

Përfaqësues juventinë janë vënë rë në Madrid të Mërkurën mbrëma për të “përgjuar” kampionët galaktikë gjatë ndeshjes me Lion. Këta lojtarë ishin Benzema, Lass Diarra, Khedira dhe Cissokho. Është vënë re një Benzema deciziv i cili po tërheq edhe vëmendjen e Arsenal.

Sipas burimeve të merkatos, “Gunners” janë të gatshëm të ofrojnë 29 milion për të, por Juventus nuk demoralizohet duke qenë se ka lojtarë si Chiellini dhe Felipe Melo, të cilët pëlqehen nga Real. Felipe Melo mund të jetë një lojtar shumë i rëndësishëm në seksionin e ardhshëm të merkatos dhe ndër të tjera pëlqehet edhe nga Sevilla. /fcjuventus-news/