10 mars 2011

Juve duket se do të zgjedh Van Gaal

Juventus mund te kete gjetur trajnerin per vitin e ardhshem,jo perfundimisht por duket se Van Gaal ka rene ne shenjester te biankonereve.

Van Gaal, aktualisht eshte tek Bayern por nuk do te jete ne vitin e ardhshem pasi do te largohet ne fun te sezonit.

Van Gaal njihet si nje njeri i hekurt, qe e deshiron shume disiplinen dhe deshiren per te fituar.
Ne torino u kuptua se Capello eshte i pa prekshem te pakten deri ne vitin 2012.

Lippi megjithate do te jete gati per t'iu bashkuar Zonjes se Vjeter ne funksionin e koordinatorit te merkatos se JUVES. /Juventus-Fans/