16 mars 2011

Juve do ta rikthei Aquilanin në Liverpool

Sipas raporteve të fundit, Juventus ka vendosur të mos e zgjasë bashkëpunim me Alberto Aquilaniem dhe vendosi të kthehet në Liverpool.

Mesfushori në Juventus ka mbrritur vitin e kaluar në form huazimi por as një herë nuk dregoj formen e tij si♪5 ishte tek Roma, megjithatë kryesia e klubit ka vendosur që ta lejojn të rikthehet ne Liverpool, pasi që 18 milionët e kerkuar nga Liverpool janë shumë e lartë për financat e Juventusit.

Sipas Sky Sport italia, Drejtori sportiv Beppe Marotta ka vendosur që mos ta blejë kartonin e Aquilanit nëse Liverpool nuk pranon ta ul çmimin e kërkuar. Kjo do të thotë se 26-vjeçari do të rikthehet në përfundim të këti stinori në Liverpool.

Sic bëjnë të ditur mediat në Itali, Milano është i gatshëm që të blejë Aquilanin si zavendësim i Andrea Pirllos, i cili është lidhur me një kalim në Juventus.
/JUVENEWS.TK/