21 mars 2011

Italia:”Prandelli thërret 6 bardhezinj”

Cesare Prandelli ka bërë të ditur emrat e 25 italianëve që ka grumbulluar për ndeshjen kundër Sllovenisë dhe miqësores kundër Ukrainës. Në listë shfaqen 6 juventinë:

Buffon, Bonucci, Chiellini, Aquilani, Marchisio dhe Matri. Ja lista e plotë:

Portierë: Buffon,Sirigu, Viviano

Mrojtës: Astori, Balzaretti, Bonucci, Chiellini, Criscito, Gastaldello, Maggio, Ranocchia,Santon

Mesfushorë: Aquilani, Marchisio, Mauri, Montolivo, Thiago Motta, Nocerino, Parolo

Sulmues: Cassano, Gilardino, Giovinco, Matri, Pazzini, Rossi /fcjuventus-news/