17 mars 2011

Iaquinta për Elmander?


Interesimi i Juventusit për Johan Elmandera, nuk është më sekret. Sulmuesi Suedez e ka mahnitur Marotten me forcen dhe paraqitjet e tija në kampionatin Anglez, dhe po mundohen që ta sjellin në Torino.

Sic bëjnë të ditur mediat Angleze për Suedezin janë të interesuar Juventus dhe Fiorentina. Në afatin kalimtar të verës mund të ndodhe që Elmander të bëhet futbollist i "Zonjës së Vjetër".

Së pari Juventus do të mundohet ta shes Iaquinten po ashtu është e mundur edhe një shkëmbim Iaquinta-Elmander.

Nuk është sekrete, për Iaquinten janë të interesuar shumë klube Angleze, ndër to Totenhem dhe Chelsea po ashtu edhe skuadra Ruse Zenit St. Petersburg ku trejner është Italiani Luciano Spaleti.
/JUVENEWS.TK/