08 mars 2011

Hamsik dhe Cavani për Juventusin?

Thonë që Juventusi do të shpenzojë 100 milion euro në merkaton e verës për të përforcuar skuadren për sezonin e ardhshëm.

Në fakt sipas mediave italiane duket se e tërë kjo shumë do të hidhet vetëm për 3-4 lojtarë.

Një mbrojtes krahu, dy mesfushor, dhe një sulmues.

Emrat që spikatin janë ato të Mishel Bastos për krahun e majtë të mbrojtjes më një shifër prej 20 milion eurosh, Hamsik dhe Mascherano për mesfushën për një shifer prej 50 milion eurosh dhe Cavanin për sulmin me 30 milion euro.

Duke parë këto emra, vërtet ky Juventus do të duket i friskshëm
/JUVENEWS.TK/