08 mars 2011

Gentile: Unë nuk mund ta refuzojë Juventusin

Claudio Gentile, tha se ai nuk mund të thonë "JO" Juventusit, në qoftë se ai ofron një vend në pankinen e Juves.

Egzistojnë me miliona spekulime se Luigi Del Neri do të pushohen nga puna nëse nuk arritë të fitojë ndeshjen kundeër Cesenes e cila po lufton për mbijetes.

Emrat Gentile dhe Pavel Nedvet po përmenden si zavendësues të përkoshem të Del Nerit deri në fund të stinorit.

Në një intervist për LL CORRIERE DELLO SPORT, Gentile ka deklaruar:

E kamë lexuar emrin timë, e kam parë edhe në TV, mirpo ju garantoj se nuk kemi pasur as një kontakt si dhe si tifoz i flakët i Juventusit do të doja ta rikuperosha lojen e Juves me disa ndryshime.

Nuk do të mundem ti them "JO" Juves, nëse më ipet rasti do të kisha dëshirë të rikthehem, mirpo ende as kushë nuk më ka kontaktuar që nga viti i kaluar kur kisha disa takime.

Skuadra ka qenë në krizë dhe më kërkonin ta zavendësoja Ciro Ferraren, jemi ulur por nuk kemi arritur marveshje pastaj ata e kanë arritur marveshje me Alberto Zaccherionin.

Tifozët i dua, gjë që më jep një kënaqësi mua, kjo tregon se ata më vlersojnë si një ish futbollist i Juves ka deklaruar Claudio Gentile.
/JUVENEWS.TK/