12 mars 2011

Gazzetta dello Sport: “Juve, paqartësia Piazon”

Dukej tashmë cdo gjë e përfunduar për trasferimin e Lucas Piazon (17) te Juventus, fantazist i Sao Paolo dhe i kombëtares Under 17 braziliane.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, nuk është cdo gjë në rregull. Problemi është akordi me San Paolo. Ai është arritur tashmë për 7 milion euro por problemi qëndron tek kontrata.

Talenti brazilian zbulohet se kërkon një pagë vjetore prej 1 milion euro, shumë që gjykohet shumë e lartë për një lojtar minoren. /fcjuventus-news/