17 mars 2011

Diarra do të transferohet në form huazimi

Siç bënë të ditur "TUTTO SPORT", Juventus në afatin kalimtar veror do ta risjell në Torino një nga futbollistët e Real Madridit.

Këto ditë është përfolur se bëhet fjal për Sami Khadira, megjithatë agjenti i ti, shumë shpejt e ka demantu këtë lajmë duke e quajtur si një spekulim.

Për këtë Beppe Marotta, tashmë është përqëndruar kah 26-vjeçari Lassana Diarra, dhe sipas "TUTTO SPORT" ai në Torino do të vijë në form huazimi me të drejt blerje në fund të stinorit.

Pritet në një afat sa më të shkurtë të fillojn bisedimet.
/JUVENEWS.TK/