19 mars 2011

Daily Mail: “Juventus zgjedh Beck”

Sic lajmëron Daily Mail, Juventusi ka hequr dorë nga blerja e Jose’ Bosingwa(28), i cili kushton 10 milion euro. Kjo shumë duket e ekzagjeruar nga drejtuesit bardhezi.

Kështu që u vendos që Daily Mail raporton se Juventus është hedhur përfundimisht në sulm për Andreas Beck (24), mbrojtës i djathtë, ashtu si Bosingwa, por që është 4 vjet më i ri dhe kushton më pak.

Bardhezinjtë kanë arritur akordin me Hoffenheim për një shumë bazë prej 5 milion euro dhe tashmë fjala e fundit i përket lojtarit, i cili nuk duket se do të nxjerrë probleme. /fcjuventus-news/