11 mars 2011

Capello do ta zavendësoj Marotte-n

Siç bëjnë të ditur mediat në Itali, po ashtu edhe web faqja Holandeze voetbalprimeur.com, Fabio Capello ka filluar bisedimet me Juventusin me një rikthim në skuadër.

Sic bënë të ditur Sky Sports A, ish trejneri i Romes, Juves dhe Real Madridit, aktualisht trejner i përfaqësuese Angleze, është takuar me presidentin e Juves andrea Agnelli. (Më vonë Capello e ka demontu këtë lajmë tuke i siguruar mediat që nuk është takuar me presidentin e Juves).

Megjithatë, Capello nuk do ta zavendesoj Del Nerin, por ai mund ta zavendësoj Marotten dhe do ti ipet posti i Drejtorit Gjeneral, kjo mund të ndodhë pas kampionatit europian që luhet në Poloni dhe Ukrahin në 2012

Kështu që pritet largimi i Beppe Marotes icili kohëve të fundit është kritikuar përshkak të transferimeve katastrofale.
/JUVENEWS.TK/