06 mars 2011

Bosingwa: lufte Juventus-Milan-Inter

Chelsi eshte i gatshem te nxjere ne shitje mbrojtesin portugez te krahut te djathte, Jose Bosingwa. Lajmet per shitjen e tij ne kete merkato vere jane bere me te shpeshta kohet e fudit duke pare edhe interesimin e klubit londinez perkundrejt mbrojtesit holandez te Ajax, Van Der Wiel.

Ne kete menyre, shitja e protugezit do te ishte e pashmangshme. Ne ndjekje te Bosingwas menjehere jane vene ne ndjekje ekipet italiane te Juventusit dhe te Milanit. Thuhet se bardhezinjte jane gati te ofrojne per te 8 milion euro. Ndersa Milani ka nje tjeter plan. Kuqezinjte do te kerkojne nga Chelsi plot 30 milion euro dhe sherbimet e Ivanovic dhe te Bosingwas ne kembim te brazilianit Pato. Te shohim se kush oferte do ti interesoje me shume londinezve.

Gjithsesi nga zerat ne mediat angleze nuk perjashtohet edhe ekipi i Interit. Zikalterit jane gati te japin Maikon tek londinezet ne kembim te portugezit dhe shumes prej 20 milion eurosh. Te shohim se cila do te jete oferta me e pershtatshme per Chelsin, por e sigurte eshte qe portugezi do te largohet kete vere nga Londra.
/JUVENEWS.TK/