05 mars 2011

Boateng pregaditet për Skudeto

Kevin-Prince Boateng pritet të startojë sonte në ndeshjen kundër Juventusit dhe ka premtuar që do festojë në mënyrë spektakulare nëse shënon për Milanin.

“Nëse unë shënoj golin që na e fition Skudeton, atëherë pregaditeni vetën: Unë do të kërcejë në fushë si Michal Jackson!”

Lojtari i kombëtarës së Ganës gjithashtu ka në plan që të qëndrojë në Milan.

“Unë shpresojë që do qëndrojë këtu, edhe pse 50 përqind e kartonit tim ende është në pronësinë e Genoas. Skudeto, Liga e Kampionve, Kupa e Italisë, ne mund ti fitojmë të gjitha, pse ti ndajmë?

“Nëse unë luaj mirë dhe qëndrojë ende në Milan, atëherë unë do të bëjë një tattoo me logon e klubit në dorën e majtë.”
/JUVENEWS.TK/