12 shkurt 2011

Buffon: Juve mund t’a mposhtë Interin

Portjeri i Juventusit Gianluigi Buffon thotë se ata mund të përfundojnë në një vend që i dërgon në Champions League duke e mposhtur Interin të Dielën Derbin e Italisë.

“Objektivat e Juves? Një vend në Champions League. Për Skudeto nuk do t’a ndërroj mendimin… Milan.” tha Buffon për Il Corriere dello Sport’.

“Inter mund t’a mposhtë cdo ekipë, por vetë pas së Dielës. Avantazhi i Milanit ëhtë zvogëuar, por Milan do t’i rezistoj presionit.”

“Dëshirojmë të fitojmë të Dielën dhe kemi ide të qarta rreth të ardhmes. T’a fitoj Skudeton me Juventusin është ëndrra ime, cdo kush e din se sa shumë e dua Juventusin.” përfundoi ai.