13 nëntor 2010

Totti synon tre pikë kundër Juventusit

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, synon ‘pikët vitale’ në ndeshen kundër Juventusit, të cilat do të tregonin se Roma është në garë për Skudeton.

Ekipi i trajnerit Claudio Ranieri është një pikë prapa Zonjës së Vjetër dhe Totti shpreson se një fitore në takimin e sotëm do të ruante gjallë ambiciet e klubit romak.

“Një fitore kundër Juventusit do të jetë e rëndësishme sa i takon garës për Skudeto. Sa i takon ligës, këto do të ishin pikë fundamentale”, ka thënë italiani për Il Corriere dello Sport.

Totti ka konfirmuar se ai është i gatshëm të luajë dhe shpreson të lërë mbresa duke ringjallur shpresat për titull.