12 nëntor 2010

Juventus eshte i interesuar per Patrick Herrmann

Sipas Gazetes "Tutto Sport", Juventus eshte i interesuar per mesfushorin e ri te Borussia Moenchengladbach, behet fjal per 19 vjeqarin Patrick Herrmann.

Drejtori sportiv Giuseppe Peppe Marota, beson se ky 19-vjeqar do te jete e ardhmja e nje mesfushe te Juventusit..

Herrmann ne Bundeslig ka debutu ne Janarin e vitit 2010, dhe deri me tani ka arritur te ze vend ne formacionin e pare te Borussia Moenchengladbach..

Behet e ditur se Juventus shume here ka percjelle kete futbollist, e sidomos Herrmann ka shkelqyer ne takimin e javes se kaluar ndaj Bayernit..

Herrmann ka kontrat me Borussia Moenchengladbach deri ne veren e 2014-tes..