12 nëntor 2010

Fabio Quagliarella e falenderon Juventusin

Sulmuesi i Juves, Fabio Quagliarella e falenderon klubin e tije duke thene se Juventus i ka dhene hapsiren e duhur qe ai te ndiej knaqsi dhe te ndihet i lumtur..

Fabio Quagliarella ne juventus kaloj nga napoli veren e kaluar dhe ne 10 takime ne Serie A ka shenuar 6 gola..

Ne nje intervis per Gazeten "Gazzetta dello Sport", Quagliarella ka deklaruar:

Tasht nduhem se jam i domosdoshem per klubin, ne fillim kisha probleme pasi qe une ne Juventus kalova ne ditet e fundit te afatit kalimtar, mirpo me kohe kam punuar dhe kam arritur ne formen e duhur..

Luaj aty ku trejneri e din qe jam i suksesshem dhe ku mundem te arrij sukses..

Pamarparasysh une jam sulmuesi i dyte, deshirat e mija jane qe aksinet ti nisi dhe ti perfundoj me gol, ashtu me se miri..

Ne pyetjen per lavdratat e Del Nerit, Fabio Quagliarella deklaroj:

Ato kan qene fjele shume te mira, edhe njeherit i falenderohem, secilen dite nga ai mesoj dicka te re ecila me ndihmon per lojen time deklaroj Fabio Quagliarella..