12 nëntor 2010

Chiellini - Nuk po dime qe takimin ta perfundojm mire..

Mbrojtesi qendror i Juves, Chiellini ka deklaruar se nese skuadra e tij deshiron trofe, atehere duhet te kete me shume kujdes ne epersit e krijuara nga ekimi dhe gabimet mos te perseriten si ne takimin kunder Breshes, ku Juventus nuk arriti ta mbroj rezultatin e arritur ne at takim..

Juventus nuk ka pesuar humbje ne 7 takimet e fundit, mirpo nuk jane as te paret ne tabel, pasi qe kan edhe disa barazime..

Chiellini mendon se skuadre nuk duhet te pranoj gol, pas dy minutave te avansimit..

Bresha eshte nje skuader e mire, jane shum mire te organizuar dhe kan nje sulem te mire, mirpo nese deshirojm kreun e tabeles duhet te punojm me shume se sa qe pesuam me Breshen dhe Bolonjen, ku ishte e domostoshme te fitohen keto dy takime ka deklaruar Chellini i cili ka thene:

Pozitive eshte vetem qe ne 7 ndeshje nuk kemi pesuar humbje, duhet me shume te kemi kujdes ne koncentrimin e ndeshjes, tasht na pret takimi me Romen, do te jete veshtire pasi qe ata kane filluar te gjejne formen e tyre ka deklaruar mbrojtesi me i mire Italian - Giorgio Chiellini.